Czekając na wiosnę... Pielęgnacja w gabinecie.

Nie zawsze pielęgnacja domowa jest wystarczająca, warto wtedy pomyśleć o wizycie w gabinecie kosmetycznym i zasięgnąć porady doświadczonego kosmetologa.

Oceni on stan Twojej skóry i zaproponuje najlepszą dla Ciebie kurację. Okres zimowy i wiosenny, kiedy na zewnątrz nie ma silnych mrozów jest idealnym momentem, kiedy możemy nad naszą skórą bardziej popracować. Możemy uporać się z licznymi przebarwieniami, pękającymi naczynkami, bądź stosując mocniejsze zabiegi możemy skórę odbudować i zregenerować.

W tym celu idealnie sprawdzą się zabiegi z użyciem mocniejszych kwasów, mikrodermabrazja korundowa, mezoterapia mikroigłowa.Mezoterapia mikroigłowa w Salonie Kosmetycznym Azyl

Kiedy jednak na zewnątrz pojawią się pierwsze mocniejsze promienie słoneczne, wtedy nasza pielęgnacja będzie wyglądała nieco inaczej. Podstawą będzie ochrona przeciwsłoneczna, w codziennej pielęgnacji krem z filtrem SPF 30 to minimum, jakie musimy mieć. Zwiększając czas ekspozycji słonecznej bądź wybierając bardziej nasłonecznione miejsca wtedy konieczny będzie filtr SPF 50. Uchroni nas to przed niechcianymi przebarwieniami. Podobnie będzie wyglądało w przypadku stosowania kremów - z cięższych ochronnych będziemy przechodzić na kremy nawilżające o lżejszej konsystencji.

W przypadku, kiedy pojawi się długo wyczekiwane przez nas słońce, pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym troszkę się zmieni. Z mocnych kwasów będzie trzeba zrezygnować na rzecz delikatniejszych. Świetnie sprawdzą się kwasy, które można wykonywać przez cały rok np. kwas ferulowy połączony z witaminą C – idealnie rozświetli naszą skórę, pozwoli ją oczyścić, uszczelni naczynia krwionośne - to jedne z wielu efektów takiego połączenia. Mezoterapia mikroigłowa daje niesamowite efekty nie tylko odżywienia i regeneracji, ale również świetnie się sprawdza jako terapia przeciwstarzeniowa.

Starajmy się uporać z naszą skórą, dbając o jej prawidłowe złuszczanie i nawilżanie, bowiem tylko wtedy skóra zaczerpnie z nich jak najwięcej składników odżywczych. Znajdźmy w swoim kalendarzu odrobinę wolnego czasu i wprowadźmy taki pielęgnacyjny rytuał bądź zadbajmy o nią w gabinecie kosmetycznym dobierając najlepszy dla niej program naprawczy, a nasza skóra na pewno nam się odwdzięczy.

Wiosna to czas kiedy przyroda budzi się do życia, może nadszedł już czas by razem z nią rozkwitnąć?

Magdalena Faehnrich

mgr kosmetolog