Jakich zabiegów na twarz i ciało unikać latem?

Ze względu na mocne słońce latem nie wykonujemy zabiegów kosmetycznych, które w kontakcie ze słońcem mogą powodować podrażnienia, oparzenia lub przebarwienia. 


W tym czasie nie wykonujemy zabiegów laserowych oraz średniogłębokich i powierzchownych peelingów chemicznych kwasem glikolowym, pirogronowym, TCA, retinolem, czy cosmelanem. Dotyczy to również ścierania mechanicznego, czyli mikrodermabrazji. Przebarwienia mogą się pojawić pomimo stosowania kremów z filtrem.

Jakie zabiegi są wskazane o tej porze roku?

Jest wiele zabiegów kosmetycznych, które można bezpiecznie wykonać latem. Bez ryzyka przebarwień możemy zastosować peeling  chemiczny powierzchowny kwasem migdałowym i ferulowym oraz takie zabiegi jak fale radiowe,  ultradźwięki i zabiegi pielęgnacyjne z zakresu kosmetyki białej, które wzmacniają płaszcz lipidowy skóry, czyli jej naturalna ochronę.

Jakie zabiegi, szczególnie na twarz, należy wykonać, żeby jak najlepiej zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem słońca?

Przede wszystkim musimy zadbać o dobre nawilżanie skór. Dedykowanym na tę porę roku jest nowy zabieg Thalgo - Maupiti Stopover Treatment. Bardzo dobre efekt przynoszą również zabiegi z kwasem hialuronowym czy płatem kolagenowym. Podstawowym zabiegiem jest codzienna ochrona skóry, kremem z filtrem 50+.

Jakie są najlepsze sposoby na opaleniznę, jeśli chce się uniknąć przebywania na słońcu?

Warto zażywać beta-karoten w znacznym stopniu poprawia koloryt skóry. Największym źródłem beta-karotenu jest marchewka. Szybkim, prostym i zdrowym sposobem na ładną opaleniznę są samoopalacze. Można je stosować przez cały rok.

Zabiegi odchudzające – czy jeśli ktoś teraz zdecyduje się rozpocząć zabiegi wyszczuplające i ujędrniające, ma szansę pochwalić się ich efektami na plaży jeszcze w tym roku?

Dla osób, które chcą zdążyć pochwalić się efektami zabiegów na plaży polecam zabieg High – Precision Shaping Treatment. Zaleca się wykonanie 10 zabiegów w serii 2-3 spotkań tygodniowo. Więc jeśli zaczniecie już dziś to efekt Was zaskoczy. Wybrane partie ciała, z których chcemy usunąć cellulit, zostają otulone piankową maską z aktywnym tlenem. Maska delikatnie rozgrzewa i aktywuje proces wyszczuplania. Następnie wykonywany jest masaż Thalgo Perfect Sculpt, który stanowi doskonałą propozycję dla kobiet, poszukujących skutecznego, profesjonalnego sposobu na miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit oraz utratę jędrności skóry. Każdy ruch ma tu szczególne znaczenie z racji swego wpływu na przyspieszenie lipolizy, pobudzenie mikrokrążenia i dotlenienia komórek, wygładzenie i poprawę napięcia oraz wyglądu skóry. 

Karolina